زیارت سیدالشهدا علیه السلام در ایام روز اربعین

اربعين حسيني تسليت باد.

بسم الله الرحمن الرحیم
زیارت سیدالشهدا علیه السلام در ایام روز اربعین
در ایامی که مقارن با اربعین است زیارت نمودن حضرت اباعبدالله علیه السلام از ثواب و ارزش فراوانی برخوردار است مخصوصاً که اوضاع عراق و تلاش وهابیان تکفیری که دستشان تا مرفق به خون مسلمانان آلوده است آسایش و امنیت شیعیان را برهم زده است.
در این شرایط که آنرا شرایط خوف و تقیه می نامیم به زیارت کربلا رفتن ارزشی دوچندان و بلکه صد برابر دارد.
در کتاب " کامل الزیارات" صفحه 134 حدیث شماره 363 از امام باقر علیه السلام نقل شده که آنحضرت به محمد بن مسلم فرمود: آیا به زیارت قبر امام حسین علیه السلام میروی؟ محمد بن مسلم می گوید: بله به زیارت می روم اما با ترس و اضطراب. امام باقر علیه السلام فرمود: زیارت امام حسین علیه السلام هرچه با خوف بیشتر همراه باشد ثواب آن بیشتر است. هرکس در شرایط خوف به زیارت امام حسین علیه السلام رود خداوند روز قیامت ترس او را تبدیل به آرامش کرده و با مغفرت از کربلا بر خواهد گشت. فرشتگان خداوند به او سلام خواهد نمود و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به زیارت او رفته و برای او دعا می کند. و با فضل و نعمت الهی بر خواهد گشت.
مقصود از این حدیث آن است که زیارت امام حسین علیه السلام در شرایط خوف، هرگز از استحباب ساقط نشده و ارزش خود را خواهد داشت. و در شرایطی که امنیت کاملاً محقق نیست, باز استحباب زیارت امام حسین علیه السلام وجود دارد و بلکه ثواب آن بیشتر است.___________